WordPress w biznesie

Większość użytkowników Internetu kojarzy WordPressa przede wszystkim z blogowaniem, a tak naprawdę ten darmowy CMS oferuje dużo większe możliwości. WordPress na stałe zadomowił się choćby już w branży e-commerce jako platforma dla sklepów Internetowych.

WordPress to nie tylko blog

Otóż jako platforma, WordPress daje możliwość dynamicznego wpływania na wyświetlane treści. Jeśli prowadzimy sklep internetowy możemy w prosty sposób modyfikować naszą ofertę, zmieniając opis bądź dodając lub usuwając produkty. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli WordPressa używamy do prowadzenia strony firmowej. Możliwość generowania treści i wrzucania jej na stronę bezpośrednio po zalogowaniu w panel administracyjny, czyni z tej platformy doskonałe narzędzie do informowania klientów o naszej ofercie.

Popularność i prostota narzędzia

Z czego wynika tak duża popularność? Oprócz dynamicznego zarządzania treścią, WordPress oferuje mnóstwo darmowego wsparcia w postaci wtyczek jak i szablonów, które łatwo możemy wgrać na naszą stronę. Możliwość modyfikowania wyglądu i kolorystyki strony bez koniecznej wiedzy z zakresu programowania jest dużym ułatwieniem dla użytkowników. W przypadku jednak problemów zawsze można skorzystać z oficjalnie dedykowanego forum WordPressa na którym dostaniemy darmowe wskazówki jak rozwiązać naszą bolączkę. Gdybyśmy jednak chcieli dokonać dużo większych zmian, zawsze po pomoc możemy się zwrócić także do doświadczonych programistów i web developerów, którzy za niewysoką opłatą wykonają to czego potrzebujemy.

WordPress poprawia naszą pozycje w wyszukiwarce

Wśród wtyczek jakie możemy zainstalować na naszego WordPressa znajdziemy również takie, które pomogą nam zoptymalizować naszą stronę internetową. Możliwość zdalnego uzupełnienia metatagów bez konieczności ingerowania w kod źródłowy, albo automatyczne wygenerowanie mapy strony, w pozytywnie znaczącym stopniu wpłynie na naszą pozycje w wyszukiwarce internetowej, co z kolei przełoży się na większą liczbę odwiedzających i większe zainteresowanie naszą ofertą.